BHP3 KORAD Kustmarkens Ebon BHP3 S/47922/98
| SCHH3(V-WUSV), IPO3, BHP3(V1-SSM) KORAD Atenagårdens Tabo SCHH3(V-WUSV), IPO3, BHP3(V1-SSM) SKK/20026/96
Över medelstor medelkraftig, pigmentstark av god typ, uttrycksfullt huvud, korrekt ögonfärg, normal manke med lätt knick, rak rygg, kort kors, normala bröstförhållanden, något tåvid, något kort brant överarm, normala vinklar bak, parallel bak och fram, lösa armbågar, bundet frambensteg, normala rörelser bak, presenteras i god kondition. En hund som presenteras med mycket höga utbildnings tecken, tempraments full, visar stor förighet och ett synnerligen bra mod och kampdrifts prov Skall framhållas för sin storlek och sitt starka pigment. | TJH Hassemans Axxe TJH SKK/54872/92 | SPH3, SKH3 Arry vom Schloß Zweibrüggen SPH3, SKH3 SZ/1762334 | SCHH3(V-BSP), FH V Fero vom Zeuterner Himmelreich SCHH3(V-BSP), FH SZ/1614055 | SCHH3(V-BSP), FH V Flori vom Berglein SCHH3(V-BSP), FH SZ/1415258 | SCHH3(V-BSP), FH V Boris vom Trogenbach (1973) SCHH3(V-BSP), FH SZ/1288743 |
SchH2 V Edda vom Berglein SchH2 SZ/1357247 |
SCHH1 SG Perle vom Rosenbusch SCHH1 SZ/1399999 | SchH3 V Into zum Adeligen Holze SchH3 SZ/1260908 |
SchH2 SG Cora vom Rockwinkel SchH2 SZ/1187938 |
SchH3 SG Quinni vom Salztalblick SchH3 SZ/1702404 | SchH3/IP1 V Asko vom Joufne Keyleff SchH3/IP1 SZ/1565630 | SCHH3(SG-BSP), FH V Uwe vom Kirschental SCHH3(SG-BSP), FH SZ/1429071 |
SchH3 V Ester vom Körbelbach SchH3 SZ/1459539 |
SchH3 SG Britta vom Gut Holthausen SchH3 SZ/1587104 | SCH3 (SG-BSP) V Sagus vom Busecker Schloß SCH3 (SG-BSP) SZ/1410929 |
SchH3 SG Erle vom Hexenhügel SchH3 SZ/1428757 |
TJH KORAD Äventyrs Blanka TJH SKK/53028/88 | KORAD Silverpilens Nix SKK/45861/80 | KORAD Odin vom Andershofer Ufer DDR/55420, SKK05038/72 | SchH3 V Frei vom Baruther Land SchH3 DDR/40412 |
SCHH1 SG Komba v Lauerberg SCHH1 DDR/41991 |
KORAD Silverpilens Öja SKK/19565/77 | SUCH Pilfalkens Qroy SKK/48841/73 |
KORAD Silverpilens Komma SKK/30158/73 |
KORAD Polarmarkens Ceri SKK/54347/80 | Polarmarkens Imir SKK/42534/76 | Kurants Ipse SKK/38410/74 |
Polarmarkens Immbra SKK/53967/71 |
Polarmarkens Ånny SKK/54619/75 | Marrows Baffin SKK/05945/70 |
Fleur S36979/69 SKK/36979/69 |
Atenagårdens Lura SKK/39797/92 | SchH3 Z-Bew Jack vom Stieglerhof SchH3 Z-Bew SZ/1697098, SKK 47309/91 | SCHH3 FH V Dux vom Zinnsteig SCHH3 FH DDR/117522 | SCHH2 DDR SGR 1980, V- Fels vom Kemmlerblick SCHH2 DDR/92324 | SCHH2 Lex vom Aspenhaus SCHH2 DDR/76444 |
SCHH1 SG Desy vom Kemmlerblick SCHH1 DDR/78537 |
SchH2 SG Elfe von der Jahnstadt SchH2 DDR/87094 | SCHH3 FH PSH1 V Durbas vom Haus Himpel SCHH3 FH PSH1 DDR/57980 |
SCH2 SG Merry aus dem Bibertal SCH2 DDR/49582 |
Danka vom Schieferschloß SZ/9003604 (DDR 124664) | SCHH3 FH PSH1 V Golf vom Ritterberg SCHH3 FH PSH1 DDR/99301 | SCHH2 V Eggo vom Ammerberg SCHH2 DDR/73407 |
SCHH1 V Burga vom Haus Himpel SCHH1 DDR/81488 |
SchH2/FH V Katy vom Bärenbruch SchH2/FH DDR/103093 | SCHH2 PSH2 V Ilka's Duran SCHH2 PSH2 DDR/82417 |
SCHH2 V Assi von der Mooreiche SCHH2 DDR/60167 |
Carola von Trafalga SKK/19000/91 | SCHH3 FH PSH1 V Bac vom weißen Holz SCHH3 FH PSH1 DDR/136807 (SZ-1739567) | SCHH3 V1 DDR-SIEGER 81+82 Jim von der Friesenklippe SCHH3 DDR/103884 SZ-1604896 | SCHH2 FH3 PSH2 V Olm von Christiensruh SCHH2 FH3 PSH2 DDR/76304 |
SCHH2 FH1 KÖR.5536/34 SG Mira vom Baruther Land SCHH2 FH1 KÖR.5536/34 DDR/66301 |
SCHH2 FH V Biggi vom Nozzedil SCHH2 FH DDR/118443 | SCHH3 V Xanto vom Haus Assja SCHH3 DDR/95610 |
SCHH1, V Jena vom Baruther Land SCHH1, DDR/88026 |
SCHH2 SG Aggi von der Datze SCHH2 DDR/123794 (SZ-1739715) | SCHH2 FH V Artus von der Westendhöhe SCHH2 FH DDR/104997 | SCHH3, ZTP V Ohle vom Rundeck SCHH3, ZTP DDR/57963 |
SchH1 SG Grit vom Stephanstal SchH1 DDR/91247 |
SCHH1 SG Heidi vom Haus Kadur SCHH1 DDR/83829 | SchH1 Don vom Fürstendamm SchH1 DDR/55038 |
PSH1 SG Ira vom Seeblick PSH1 DDR/66569 |
TJH, LP KORAD Passat Kia TJH, LP S/17811/90
| Ilk vom Info SKK/27403/89 | SCHH3 (V-BSP) FH IPO3 V Harro aus der Lechrainstadt SCHH3 (V-BSP) FH IPO3 SZ/1550016 | SCHH3(V-BSP), IPO3, FH V Dax von der Kesmarker Tränke SCHH3(V-BSP), IPO3, FH SZ/1439489 | SCHH3(V1-BSP), FH V Racker vom Itztal SCHH3(V1-BSP), FH SZ/1149213 | SCHH3 V1 Pirol vom Kirschental SCHH3 SZ/1070588 |
SchH1 SG Nina vom Itztal SchH1 SZ/1107653 |
SCHH2 V Hera vom Seeblick SCHH2 SZ/1326674 | SchH1 V Cero zum alten Wasserrad SchH1 SZ/1253946 |
SchH1 V Dora vom Ölkofen SchH1 SZ/1215787 |
SchH2 SG Elly vom Windachquell SchH2 SZ/1390221 | SchH3 V Eros vom Busecker Schloß SchH3 SZ/1142848 | SchH3 V Mike vom Bungalow SchH3 SZ/1077435 |
SCHH1 VA5 Seffe vom Busecker Schloß SCHH1 SZ/1080706 |
SchH2 V Pia von der Paarquelle SchH2 SZ/1240744 | SchH3 V Axel vom Gründel SchH3 SZ/1175032 |
SchH1/HGH Dixi von der Paarquelle SchH1/HGH SZ/1129757 |
Anja vom Info SZ/1537270 | SchH3 Reza von der Dreikönigengruft SchH3 SZ/1449415 | SCHH3/FH/IP1 V Wasko vom Mohrungerland SCHH3/FH/IP1 SZ/1335087 | SCHH3, FH VA1 Marko vom Cellerland SCHH3, FH SZ/1169323 |
SCHH3 V Hexe vom Mohrungerland SCHH3 SZ/1238723 |
SCHH1 Airin vom Kanonenplatz SCHH1 SZ/1382685 | SCHH3/FH Lesco vom Grubenstolz SCHH3/FH SZ/1267229 |
SchH1 Julchen vom Mundenhof SchH1 SZ/1270228 |
SCHH1 Bärbel aus der Stadt Moers SCHH1 SZ/1412515 | SchH3 V Canto vom Fürstenstein SchH3 SZ/1274759 | SchH2 V Basko von der Herrenstraße SchH2 SZ/1176878 |
SchH3/FH V Cilly von der Benzenburg SchH3/FH SZ/1196213 |
SCHH1 Erle von der Gänseburg SCHH1 SZ/1285645 | SchH2 OEST.SGR A.CH. A.GV. Ingo vom Hafenlohrtal SchH2 SZ/1223376 |
SchH2 Bärbel von der Gänseburg SchH2 SZ/1177466 |
Ollys Criss S/66866/85 | SCHH2 V SUCH Warro von der Fichtenspitze SCHH2 SZ/1601119, SKK49698/85 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 | SCHH3, IPO3, FH V12 Irk von Arminius (1978) SCHH3, IPO3, FH SZ/1437161 | SCHH3 SG3 Pirol von Arminius SCHH3 SZ/1381397 |
SchH3/FH V Dunja vom Weilachtal SchH3/FH SZ/1312041 |
SCHH2 V Palme vom Wildsteiger Land SCHH2 SZ/1478659 | SchH3 V Nick von der Wienerau SchH3 SZ/1386415 |
SchH3/FH VA5 Fina vom Badsee SchH3/FH SZ/1405181 |
SchH2 V Bigie von Waterloo SchH2 SZ/1498149 | SchH3 V Cay vom Haus Gero SchH3 SZ/1419136 | SchH3 VA1 Canto von Arminius SchH3 SZ/1277394 |
SCHH2 V Britta von der Malvenburg SCHH2 SZ/1314771 |
SCHH3 V Recki Blue-Iris SCHH3 SZ/1362197 | SchH3 V 56 Eros von Adeloga SchH3 SZ/1277230 |
SchH2 V1 Freia vom Steinbockfelsen SchH2 SZ/1208456 |
FINUCH SUCH Passat Olly S/11871/83 | V NUCH Truska's Larry NKK/737381 | SchH3 VA5 Lasso di Val Sole SchH3 SHSB/241967 (SZ1378829) | SchH3 VA2 Quanto von der Wienerau SchH3 SZ/1133695 |
SchH2 V Sara vom Sonnenberg SchH2 SHSB/192860 |
NUCH Owinn's Barwa NKK/622674 | V NUCH INTUCH Triumphs Ulk SKK/32002/71 |
Rinda av Thorarinn NKK/02747/70 |
Passat Ilka S/17575/80 | SchH3 FH INT. UCH Warro vom Königsbruch SchH3 FH SZ/1334560 (S 685678) | SCHH3 SEL CH (US) V Aßlan vom Klämmle SCHH3 SZ/1255561 (AKC WC951652) |
SchH1 V Wilma von der Kisselschlucht SchH1 SZ/1202559 |
Bissie (S23656/77) SKK/23656/77 | SCHH2 V29 INT.B UCH Dan von der Wienerau SCHH2 SZ/1270970 |
FINUCH SUCH Aremas Git S/28931 |
TJH Lindemans Bioz TJH S/48019/99
| PH Whio's Greve Goliat PH S/62770/92
| SchH3 Z-Bew Jack vom Stieglerhof SchH3 Z-Bew SZ/1697098, SKK 47309/91 | SCHH3 FH V Dux vom Zinnsteig SCHH3 FH DDR/117522 | SCHH2 DDR SGR 1980, V- Fels vom Kemmlerblick SCHH2 DDR/92324 | SCHH2 Lex vom Aspenhaus SCHH2 DDR/76444 | SCHH3, ZTP V Ohle vom Rundeck SCHH3, ZTP DDR/57963 |
SchH1 Alli von der Rodighöhe SchH1 DDR/61900 |
SCHH1 SG Desy vom Kemmlerblick SCHH1 DDR/78537 | SCHH3 DDR SIEGER 1974 V2 Gero vom Guckelhorst SCHH3 DDR/52706 |
SchH2/FH1 V Nette vom Taubenhübel SchH2/FH1 DDR/53606 |
SchH2 SG Elfe von der Jahnstadt SchH2 DDR/87094 | SCHH3 FH PSH1 V Durbas vom Haus Himpel SCHH3 FH PSH1 DDR/57980 | SCHH3, FH V Pushkaß vom Haus Himpel SCHH3, FH DDR/47032 (XIA Founder) |
SCHH2 DDR SGRN 1970, V Halla vom Haus Himpel SCHH2 DDR/40525 |
SCH2 SG Merry aus dem Bibertal SCH2 DDR/49582 | SCHH 2 DDR Sieger 1969, V- Xito vom Baruther Land SCHH 2 DDR/34770 |
SCH2 Froni aus dem Bibertal SCH2 DDR/26171 |
Danka vom Schieferschloß SZ/9003604 (DDR 124664) | SCHH3 FH PSH1 V Golf vom Ritterberg SCHH3 FH PSH1 DDR/99301 | SCHH2 V Eggo vom Ammerberg SCHH2 DDR/73407 | SchH3 V Frei vom Baruther Land SchH3 DDR/40412 |
SCHH1 V Antje von Haus Jule SCHH1 DDR/33766 |
SCHH1 V Burga vom Haus Himpel SCHH1 DDR/81488 | SCHH3, FH V Pushkaß vom Haus Himpel SCHH3, FH DDR/47032 (XIA Founder) |
SCHH1 SG Hanka vom Haus Himpel SCHH1 DDR/40524 |
SchH2/FH V Katy vom Bärenbruch SchH2/FH DDR/103093 | SCHH2 PSH2 V Ilka's Duran SCHH2 PSH2 DDR/82417 | SCHH3, ZTP V Ohle vom Rundeck SCHH3, ZTP DDR/57963 |
SCHH1 V Sundra vom Rundeck SCHH1 DDR/68021 |
SCHH2 V Assi von der Mooreiche SCHH2 DDR/60167 | SCHH 3 DDR Sieger 1971 & 1972, V Condor vom Marderpfahl SCHH 3 DDR/42701 |
FH2 SG Ina vom Ostland FH2 DDR/47194 |
Whio's Chic-Cherie S/S24448/89 | KORAD Silverpilens Nix SKK/45861/80 | KORAD Odin vom Andershofer Ufer DDR/55420, SKK05038/72 | SchH3 V Frei vom Baruther Land SchH3 DDR/40412 | SCHH3 V Chlodo von Rudingen SCHH3 DDR/22690 |
SCHH1 SG Olli vom Baruther Land SCHH1 DDR/28399 |
SCHH1 SG Komba v Lauerberg SCHH1 DDR/41991 | SCHH3, FH SG Barry vom Haus Ihloff SCHH3, FH DDR/19675 |
SCHH1 V Edda vom Lauerberg SCHH1 DDR/29683 |
KORAD Silverpilens Öja SKK/19565/77 | SUCH Pilfalkens Qroy SKK/48841/73 | V INTUCH NORDUCH Cito von der Sandhol SZ/11135731 |
SchH II KORAD Britta v Schloß Löseck SchH II SZ/1185436, SKK61770/72 |
KORAD Silverpilens Komma SKK/30158/73 | KORAD Silverpilens Killer KORAD SKK/46493/70 |
Silverpilens Irja SKK/02351/68 |
SLCH Schax's Jatruice SLCH S/61751/84 | Schax's Gringo S/62048/83 | Flackas Azelo-Bejo S/44041/82 | Belsebubs Beus-Iver S/31136/81 |
Aleca-Era 18604/81 S/18604/81 |
Sara (1980) 51997/80 S/51997/80 | Dolf 20026/78 S/20026/78 |
Sussi 54201/75 S/54201/75 |
Cherie 43869/83 S/43869/83 | Dastin Vom Emkendorfer Park S/48477/82 | SCHH3, FH VA8 Barry von der Stiftstraße SCHH3, FH SZ/1326167 |
SchH2 Hefta aus dem schwarzen Zwinger SchH2 SZ/1302769 |
Incidents Connie S/14470/79 | Pilfalkens Ferro SKK/10083/77 |
Ammie S41775/76 SKK/41775/76 |
Ikegården's Pennie S/55628/95
| SchH3 V Cliff vom Haller Osning SchH3 SZ/1768389 | SchH3 2X VA1 Fanto vom Hirschel SchH3 SZ/1668730 | SCHH3 2X VA2 Tell vom Großen Sand SCHH3 SZ/1523173 | SCHH3 V Sonny vom Badener-Land SCHH3 SZ/1391803 | SchH3 VA1 Canto von Arminius SchH3 SZ/1277394 |
SchH3 V Luna vom Eidechsbrunnen SchH3 SZ/1249649 |
SCHH3 V Jenny vom Großen Sand SCHH3 SZ/1427244 | SchH3 VA5 Lasso di Val Sole SchH3 SHSB/241967 (SZ1378829) |
SCHH2 V Lidi vom Heiligenrech SCHH2 SZ/1308367 |
SCHH3 V Ica vom Haus Reiterland SCHH3 SZ/1593830 | SchH3 V Reza vom Haus Beck SchH3 SZ/1341149 | SchH3 VA2 Quanto von der Wienerau SchH3 SZ/1133695 |
SCHH3 V Flora vom Königsbruch SCHH3 SZ/1264185 |
SCHH3 V11 Afra vom Haus Reiterland SCHH3 SZ/1472746 | SCHH3, FH VA3 Quax vom Bubenlachring SCHH3, FH SZ/1323800 |
SCHH1 V Assi vom Mendely SCHH1 SZ/1376739 |
SchH3 V Jalka von der Steinhägerquelle SchH3 SZ/1685328 | SCHH3, IPO3, FH V Warro vom Hühnegrab SCHH3, IPO3, FH SZ/1609751 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 | SCHH3, IPO3, FH V12 Irk von Arminius (1978) SCHH3, IPO3, FH SZ/1437161 |
SCHH2 V Palme vom Wildsteiger Land SCHH2 SZ/1478659 |
SchH1 V Seffe vom Hühnegrab SchH1 SZ/1431972 | SchH3 VA13 Irk von der Wienerau SchH3 SZ/1363751 |
SchH1 V Nicki vom Hühnegrab SchH1 SZ/1366028 |
SchH1 V Frenzi von der Steinhägerquelle SchH1 SZ/1622939 | SchH3 V 60 Natan vom Hülsbach SchH3 SZ/1532887 | SchH3 VA1 Dingo vom Haus Gero SchH3 SZ/1449693 |
SchH2 VA8 Antje vom Hülsbergtal SchH2 SZ/1392661 |
SchH3 V Grit von der fröhlichen Morgensonne SchH3 SZ/1446422 | SchH3 V1 Argus von Aducht SchH3 SZ/1326232 |
SchH3 V Ina vom Streithahn SchH3 SZ/1351836 |
Ikegården's Fara S/16639/93 | SCHH3 Fedor Vom Mastholter Land SCHH3 S/50704/87 | SchH3 V 52 Xaro von Arminius SchH3 SZ/1496540 | SCHH3 V Xaver von Arminius SCHH3 SZ/1417644 | SchH3 VA5 Lasso di Val Sole SchH3 SHSB/241967 (SZ1378829) |
SchH1 V Wilma von der Kisselschlucht SchH1 SZ/1202559 |
SchH2 V Jutta von Adeloga SchH2 SZ/1329007 | SchH2 V Klodo von der Wienerau SchH2 SZ/1203333 |
SchH2 V Dixie von Adeloga SchH2 SZ/1233850 |
SchH3 V Bessy vom Mastholter Land SchH3 SZ/1444602 | Yalk von Bewie SZ/1379284 | SchH3/FH V12 Vello von der Niddereiche SchH3/FH SZ/1252656 |
SchH1 V Wera vom Mönchberg SchH1 SZ/1253371 |
Heidi vom Hof Volmer SZ/1347931 | SchH3 V Heiko vom Klaberkamp SchH3 SZ/1198482 |
Ilke vom Klosterbogen SZ/1252369 |
Elsran Ike N/19920/84 | SCHH3 V Xaver von Arminius SCHH3 SZ/1417644 | SchH3 VA5 Lasso di Val Sole SchH3 SHSB/241967 (SZ1378829) | SchH3 VA2 Quanto von der Wienerau SchH3 SZ/1133695 |
SchH2 V Sara vom Sonnenberg SchH2 SHSB/192860 |
SchH1 V Wilma von der Kisselschlucht SchH1 SZ/1202559 | SchH3 VA10 Bredo vom Lichtburghof SchH3 SZ/1136504 |
SchH1 V Ossi von der Kisselschlucht SchH1 SZ/1091868 |
SCH1 V Ilka vom Hasenborn SCH1 | SchH3 V Nick von der Wienerau SchH3 SZ/1386415 | SchH3 V Kuno vom Weidtweg SchH3 SZ/1289025 |
SCHH3 V Flora vom Königsbruch SCHH3 SZ/1264185 |
SchH2 V Lia vom Hasenborn SchH2 SZ/1390649 | SchH3, FH V7 CH(UK) Chicko vom Gut Friedburg SchH3, FH SZ/1292834 (KCSB 0504BN) |
SchH2 V Katja von Arminius SchH2 SZ/1328285 |