Competition's Alk S/18463/97
| SCHH1 SUCH V1 Wopo von Waterloo SCHH1 SZ/1891093
| BHP3 VA1 Denmark 1996 Kratmosens Gundo BHP3 DKK/22388/91 (SZ 1883609) | SchH3 VA1 Mexican Sieger 1994 (V4 BSZS 1992) Jello von der Wienerau SchH3 SZ/1738055 | SchH3 VA7 Fedor von Arminius SchH3 SZ/1592045 | SchH3 V Lasso vom Wiedenbrücker Land SchH3 SZ/1491440 |
SchH1 V Fee vom Weihertürchen SchH1 SZ/1478776 |
SCHH3, IPO3 V20 Ussi von der Wienerau SCHH3, IPO3 SZ/1619157 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 |
SCHH2 V Xinte von der Wienerau SCHH2 SZ/1555296 |
SCHH2, IPO2, HGH V Laura vom Wiesenborn SCHH2, IPO2, HGH SZ/1698054 | SCHH3 VA8 Fando vom Südblick SCHH3 NHSB/1314735 (SZ 1675961) | VH2 V Kim von der Michaelswiese VH2 SZ/1514119 |
VH1, Schh1 V Wiske vom Südblick VH1, Schh1 NHSB/1187896 |
SCHH3, FH V Alfi vom Wiesenborn SCHH3, FH SZ/1592384 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 |
SchH2 V Truxi vom Wiesenborn SchH2 SZ/1527014 |
SchH1 Imke von der Wienerau SchH1 SZ/1805097 | SchH3 VA1 Zamb von der Wienerau SchH3 SZ/1696277 | SCHH3, FH VA6 Odin von Tannenmeise SCHH3, FH NHSB/1374024 (SZ 1655056) | SCHH3, IPO3, FH, BHP2 2X VA1 Quando von Arminius SCHH3, IPO3, FH, BHP2 SZ/1547134 |
SCHH1, VH2 V Häsel von Tannenmeise SCHH1, VH2 NHSB/1177079 |
SCHH3 VA10 Ica von der Wienerau SCHH3 SZ/1518782 | SCHH3 VA1 Axel von der Hainsterbach SCHH3 SZ/1398353 |
SchH1 V Lissi vom Hermannsgrund SchH1 SZ/1444921 |
SchH1 V Tess von Waterloo SchH1 SZ/1748647 | SCHH3, FH V7 Enzo von der Burg Aliso SCHH3, FH SZ/1660846 | SCHH3, IPO3, FH, BHP2 2X VA1 Quando von Arminius SCHH3, IPO3, FH, BHP2 SZ/1547134 |
SchH3 V Christin von der Burg Aliso SchH3 SZ/1599997 |
SchH3/IP2 V Ulinde von der Wienerau SchH3/IP2 SZ/1619155 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 |
SCHH2 V Xinte von der Wienerau SCHH2 SZ/1555296 |
FH 1 Glossys Alfa FH 1 S/22819
| SchH3 V Cliff vom Haller Osning SchH3 SZ/1768389 | SchH3 2X VA1 Fanto vom Hirschel SchH3 SZ/1668730 | SCHH3 2X VA2 Tell vom Großen Sand SCHH3 SZ/1523173 | SCHH3 V Sonny vom Badener-Land SCHH3 SZ/1391803 |
SCHH3 V Jenny vom Großen Sand SCHH3 SZ/1427244 |
SCHH3 V Ica vom Haus Reiterland SCHH3 SZ/1593830 | SchH3 V Reza vom Haus Beck SchH3 SZ/1341149 |
SCHH3 V11 Afra vom Haus Reiterland SCHH3 SZ/1472746 |
SchH3 V Jalka von der Steinhägerquelle SchH3 SZ/1685328 | SCHH3, IPO3, FH V Warro vom Hühnegrab SCHH3, IPO3, FH SZ/1609751 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 |
SchH1 V Seffe vom Hühnegrab SchH1 SZ/1431972 |
SchH1 V Frenzi von der Steinhägerquelle SchH1 SZ/1622939 | SchH3 V 60 Natan vom Hülsbach SchH3 SZ/1532887 |
SchH3 V Grit von der fröhlichen Morgensonne SchH3 SZ/1446422 |
SG FH 1 Svartågårdens Skilla SG S/123 | SchH3 V Eiko von der Burg Reichenstein SchH3 SZ/1731305 | Kanto vom Lerchenwald SZ/1626349 | SCHH.3 V Nino vom Hasenborn SCHH.3 SV/1537387 |
SCHH.2 Vroni von der Hechtenbach SCHH.2 SV/1529845 |
Nenzi vom Breidenbacher-Schloß SZ/1606859 | SchH3/FH V Quai von der Boxhochburg SchH3/FH SZ/1419312 |
SchH2 V Tanja vom Rösrather-Wald SchH2 SZ/1432855 |
FH 1 SUCH, V Svartågårdens Baztie FH 1 S/2344 | SchH3 V40 SUCH Dax vom Reusch SchH3 SZ/1524331 | SchH3 V Nick von der Wienerau SchH3 SZ/1386415 |
SchH2 V Malve vom Forsthaus Hattlich SchH2 SZ/1367794 |
Svartågårdens Olivia S/62692/88 | SchH2 V1 (N) NUCH Ilo von der Wienerau SchH2 SZ/1592065 (N 22917/84) |
KORAD SUCH Markallens Zindra S/54808/83 |
Heike's Libchen S/54953/97
| BHP3 VA1 Denmark 1996 Kratmosens Gundo BHP3 DKK/22388/91 (SZ 1883609)
Stor, middelkraftig, velpigmenteret han, fortrinlig type, med passende højde- længdeforhold, meget harmonisk opbygget, meget høj manke. Maskulint hoved med dejlige mørke øjne´, stærk ryg, meget god længde og leje af krydset, meget godt vinklet for, fortrinligt vinklet bag, velydfyldt kropstykke, parallel for og bag. Lange kraftfulde, meget effektive bevægelser fuldender det smukke helhedsbillede. Mod og kampdrift udpræget, slipper | SchH3 VA1 Mexican Sieger 1994 (V4 BSZS 1992) Jello von der Wienerau SchH3 SZ/1738055 | SchH3 VA7 Fedor von Arminius SchH3 SZ/1592045 | SchH3 V Lasso vom Wiedenbrücker Land SchH3 SZ/1491440 | SchH3 VA16 Zorro vom Haus Beck SchH3 SZ/1399234 |
SchH2 V Ora vom Wiedenbrücker Land SchH2 SZ/1331909 |
SchH1 V Fee vom Weihertürchen SchH1 SZ/1478776 | SCHH3 V Xando von Arminius SCHH3 SZ/1417643 |
SchH3/FH V22 Anja vom Reststrauch SchH3/FH SZ/1376176 |
SCHH3, IPO3 V20 Ussi von der Wienerau SCHH3, IPO3 SZ/1619157 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 | SCHH3, IPO3, FH V12 Irk von Arminius (1978) SCHH3, IPO3, FH SZ/1437161 |
SCHH2 V Palme vom Wildsteiger Land SCHH2 SZ/1478659 |
SCHH2 V Xinte von der Wienerau SCHH2 SZ/1555296 | SCHH3, FH V1 Vax von der Wienerau SCHH3, FH SZ/1458715 (AKC D138752 06-84) |
SchH3 V Fina von der Wienerau SchH3 SZ/1480887 |
SCHH2, IPO2, HGH V Laura vom Wiesenborn SCHH2, IPO2, HGH SZ/1698054 | SCHH3 VA8 Fando vom Südblick SCHH3 NHSB/1314735 (SZ 1675961) | VH2 V Kim von der Michaelswiese VH2 SZ/1514119 | SchH3 V Nick von der Wienerau SchH3 SZ/1386415 |
SchH1 V Cora von der Michaelswiese SchH1 SZ/1427815 |
VH1, Schh1 V Wiske vom Südblick VH1, Schh1 NHSB/1187896 | SCHH3 V Xaver von Arminius SCHH3 SZ/1417644 |
VH1 V Gony vom Twentebloed VH1 NHSB/7325490 |
SCHH3, FH V Alfi vom Wiesenborn SCHH3, FH SZ/1592384 | SCHH3, FH 2X VA1 Uran vom Wildsteiger Land SCHH3, FH SZ/1526684 | SCHH3, IPO3, FH V12 Irk von Arminius (1978) SCHH3, IPO3, FH SZ/1437161 |
SCHH2 V Palme vom Wildsteiger Land SCHH2 SZ/1478659 |
SchH2 V Truxi vom Wiesenborn SchH2 SZ/1527014 | SCHH3 V Xaver von Arminius SCHH3 SZ/1417644 |
SchH2 V Anka vom Haus Gero SchH2 SZ/1390637 |
SCHH 1 V Heike's Pizza SCHH 1 DDK/10345
| SchH3/FH V Drasso van Noort SchH3/FH SZ/1710418 | SCHH3, IPO3, FH VA7 Gundo vom Trienzbachtal SCHH3, IPO3, FH SZ/1584215 | SchH3 V Fax vom Trienzbachtal SchH3 SZ/1522573 | SchH3 VA5 Elch vom Trienzbachtal SchH3 SZ/1439264 |
SCHH3 V Hera vom Trienzbachtal SCHH3 SZ/1452343 |
SchH3 VA1 Tannie vom Trienzbachtal SchH3 SZ/1482662 | SchH3 VA13 Irk von der Wienerau SchH3 SZ/1363751 |
SCHH3 V Otti vom Trienzbachtal SCHH3 SZ/1308730 |
SchH3 V Ossie von Tannenmeise SchH3 SZ/1664185 | SCHH3, IPO3, FH, BHP2 2X VA1 Quando von Arminius SCHH3, IPO3, FH, BHP2 SZ/1547134 | SCHH3 V Xaver von Arminius SCHH3 SZ/1417644 |
SCHH2 V Palme vom Wildsteiger Land SCHH2 SZ/1478659 |
SCHH1, VH2 V Häsel von Tannenmeise SCHH1, VH2 NHSB/1177079 | SCHH3, FH V16 Dax von der Wienerau SCHH3, FH SZ/1427790 |
SCHH2 V Dixie von Tannenmeise SCHH2 NHSB/1029455 |
Heike's Alice DKK/32625 | BHP1 V Folemarkens Jupp BHP1 DKK/23796/81 | SchH3 V Argus von der Behlendorfer Schleuse SchH3 SZ/1469065 | SchH3 VA16 Zorro vom Haus Beck SchH3 SZ/1399234 |
SchH2 V17 Wilma vom Klosterbogen SchH2 SZ/1374576 |
SchH1 V Folemarkens Athene SchH1 DKK/1871 | SchH1 Quisor vom Eckberg SchH1 SZ/1384517 |
BHP3 V Trinekär's Jola BHP3 DKK/17728 |
SCHH 1 Dorne vom Fehntjer Meer SCHH 1 SZ/1416144 | SchH3/FH V19 Jalk vom Hirtgarten SchH3/FH SZ/1319732 | SchH3 2X VA1 Dick von Adeloga SchH3 SZ/1233847 |
SchH1 V Alfa vom Hirtgarten SchH1 SZ/1192842 |
Uta vom Fehntjer Meer SZ/1327280 | SchH3 V Eros vom Busecker Schloß SchH3 SZ/1142848 |
SchH1 V Panja vom Fehntjer Meer SchH1 SZ/1226615 |