
This is a placeholder text
Group text

by Two Moons on 14 October 2008 - 01:10
Did someone say punkin pie? It's about that time ....:)

by mahon on 18 October 2008 - 06:10
Here is a link to usda nutritional value of one cup of raw pumkin, the edible part. Absolutely amazing how much value you can get for 3 or 4 bucks. http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/cgi-bin/list_nut_edit.pl
Ten pounds worth of pumkin.
Compare to 4 bucks for 3 apples, or plums , lemmons etc.
Contact information Disclaimer Privacy Statement Copyright Information Terms of Service Cookie policy ↑ Back to top